Wełniak

Ostatnio przy okazji tematyki jaką zgłębiam, czyli loftów i wszystkiego co związane ze stylem poindustrialnym, zwracam uwagę na elementy nowoczesnego wystroju, które idealnie pasowały by do tego typu wnętrz.

Tak się akurat złożyło, że czekając w sklepie na zrealizowanie zamówienia, poszperałam trochę w kąciku z gazetami. Tam w jednej z nich pokazane były prace młodych projektantów, a w tym Katarzyny Hofman. Strasznie spodobał mi się jej projekt czyli Wełniak. Katarzyna Hofman jest absolwentką Poznańskiej ASP a jej projekt powstał w III Pracowni Projektowania Mebla dr Mateusza Wróblewskiego na Wydziale Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

2pozycje

Źródło

Tak pani Kasia opowiada o powstaniu Wełniaka

“Pragnę wyjść na przeciw potrzebie człowieka - użytkownika, który szuka spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Chciałabym dać mu możliwość „zdrowego” wypoczynku w bliskiej mu materii. Odpowiedzią ma być mebel, idealnie współgrający z użytkownikiem, pozwalający się wyciszyć i zapewniający uczucie komfortu.

Ponieważ o charakterze i sile wyrazu obiektu ma decydować jego czysta forma, struktura i materiał, środkiem do osiągnięcia takiego rezultatu jest wykorzystanie i potraktowanie wełny oraz tradycyjnych technik rękodzielniczych w nowy sposób. Chcę żeby mebel kojarzył się z jednej strony ze spokojem, ciepłem, wygodą, ale także - co bardzo istotne - z ekologią i pewnością, że materiał nie został wytworzony kosztem środowiska naturalnego."

Mamy ekologię, mamy nowoczesny design...uważam, że mebel idealnie pasuje do loftów.

Conchita Home

Nazywam się Kasia Bobocińska i od 2008 staram się dzielić tutaj moimi pasjami i zainteresowaniami. Dziękuję że odwiedził(a)eś CONCHITA HOME. Będzie mi bardzo miło jeśli podzielisz się ze mną swoją opinią w komentarzu

2 komentarze:

  1. zakochałam się. Chciałabym mieć większe(dużo większe) mieszkanie aby takie cudo mogło w nim się znaleźć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. hehe, no ja pomyślałam o długich zimowych wieczorach i o tym jak jestem zwinięta w kłębek na "wełniaku"...
    tak się zastanawiałam nad konstrukcją tego...kupujesz skórę od górala spod hal...kładziesz na siatkę i masz...nie no żartuję...pewnie nie jest to takie proste

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu jesteś ♥♥♥ Każdy komentarz jest dla mnie bezcenny, bo pokazuje, że warto robić to co robię ❣